Porad dotyczących pielęgnacji włosów mamy niezliczoną ilość. Wiele z nich jednak mija się z prawdą co przyczynia się do stosowania metod, które szkodzą naszej skórze głowy. W gąszczu doniesień i spekulacji, postanowiliśmy obalić najbardziej powszechne mity w zakresie dbania o włosy.

1. Włosy przyzwyczajają się do kosmetyków, a zmiana ich powoduje zniszczenie cebulek.

Bez względu na to jak długo używamy jednego produktu do włosów, będzie on spełniał swoje zadanie. Skóra głowy nie przyzwyczaja się do żadnych kosmetyków. Jeśli jednak wydaje się nam, że włosy inaczej reagują na szampon, który dotychczas stosowaliśmy to warto się im lepiej przyjrzeć. Takie czynniki jak pora roku lub produkty do stylizacji mają wpływ na kondycję włosów, do której powinniśmy dopasować odpowiednie produkty.

2. Częste obcinanie włosów powoduje, że szybciej rosną.

Podcinanie końcówek sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze, ale nie przyczynia się do ich szybszego wzrostu. Jeśli chcemy zapuścić włosy warto zabezpieczyć końcówki odpowiednimi kosmetykami, by zapobiec kruszeniu się włosów.

3. Regeneracja rozdwojonych końcówek jest możliwa.

To kolejny powszechny mit. Niestety żaden, nawet najdroższy kosmetyk nie sklei końcówek. Jedynym wyjściem z sytuacji jest podcięcie włosów kilka centymetrów nad miejscem rozdwojenia.

4. Dieta nie ma wpływu na kondycję włosów.

Jeśli nie dbamy o spożywanie właściwych produktów zawierających witaminy lub jesteśmy na restrykcyjnej diecie i znacznie ograniczyliśmy kalorie to niestety łatwo zauważyć skutki uboczne na naszej głowie. Włosy wypadają, są szare, matowe i wypłowiałe. Podobne działanie ma stres. Warto więc wystrzegać się go, a do diety wprowadzać produkty pozytywnie wpływające na włosy.

Dobrze dobrane kosmetyki, właściwa dieta bogata w minerały i witaminy oraz dobry, doświadczony fryzjer to gwarancja zdrowych i lśniących włosów. Jeśli nie wiesz jakie kosmetyki będą dla Ciebie najlepsze, zapytaj fryzjera lub odwiedź trychologa.

null