Jedną z najbardziej krępujących dolegliwości skóry głowy jest łupież. Osypujący się na ubraniach wygląda bardzo nieestetycznie co często wprawia z zakłopotanie. Zamiast udawać, że problem nie istnieje warto rozpocząć kurację przeciwłupieżową. Pityrosporum to grzyb drożdżopodobny żyjący na powierzchni skóry głowy. Jeśli nie stwarzamy mu ‚odpowiednich’ warunków do rozwoju to nie wywołuje żadnych dolegliwości.
Wyróżniamy dwa rodzaje łupieżu. Pierwszym z nich jest łupież tłusty, który charakteryzuje się bardziej przetłuszczoną skórą głowy, na której wyżej wymienione grzyby szybko rosną i żywią się łojem. Duża ilość grzybów tworzy odchody, które prowadzą do stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem i swędzeniem skóry głowy. Finalnie następuje złuszczenie naskórka i tak właśnie powstaje łupież tłusty.
Drugim rodzajem łupieżu jest łupież suchy. Osoby borykające się z tą dolegliwością nie mają łojotoku na skórze głowy. Ich skóra jest niezwykle wrażliwa na grzyby, których już niewielkie ilości powodują stan zapalny. Innym powodem powstawania suchego łupieżu są źle dobrane kosmetyki do włosów. Częste używanie produktów do stylizacji również przyczynia się do tworzenia tej nieprzyjemnej choroby. Jak z nią walczyć?
Przede wszystkim należy unikać kosmetyków zawierających sztuczne składniki. To właśnie one niszczą warstwę lipidową skóry, a to może prowadzić do pobudzenia grzybów. Dlatego też tylko naturalne sposoby mogą pomóc w walce z łupieżem. Kuracja Anti- Dandruff to zaawansowana technologia właściwości naturalnych. Szampon Puryfying działa antybakteryjnie i zapewnia ukojenie dla podrażnionej skóry. Wszystko to dzięki organicznemu ekstraktowi z rozmarynu, który dodatkowo wzmacnia włosy. Kuracja z powodzeniem przyniesie efekty w połączeniu z lotionem Purifying, który skutecznie eliminuje łupież. Kompleks oczyszczający składający się z szałwii i tymianku ma działanie antyseptyczne i kojące na skórę głowy.
Kuracja Anti- Dandruff to gwarancja powrotu do komfortu i równowagi dla czystej i zdrowej skóry oraz mocnych włosów. Zajrzyj na naszą stronę internetową i zamów już teraz!

null