Od pewnego czasu olejowanie włosów to jeden z największych trendów wśród kobiet i świetna metoda pielęgnacji. Co daje nam olejowanie?
Przede wszystkim jest ratunkiem dla zniszczonych i łamliwych włosów. Skutecznie je nawilża, regeneruje i w widoczny sposób poprawia ich wygląd. Każdy olej ma inne zastosowanie i wpływa na różne czynniki. Pewne jest jednak to, że każda kobieta powinna spróbować tej metody pielęgnacji, ponieważ uzyska oczekiwane efekty.
Coraz bardziej popularne staje się także stosowanie olejów do ciała. Od dawien dawna Hinduski i Arabki używały olejów i mogły szczycić się piękną skórą i lśniącymi włosami. Po wielu latach ten rytuał powraca jako forma codziennej pielęgnacji. Jej podstawą jest systematyczne nawilżanie i odżywianie skóry by stała się elastyczna, gładka i miękka.
Dlatego też marka Insight stworzyła regenerujący olejek do ciała. Połączenie takich składników jak organiczny olej arganowy i organiczny olej słonecznikowy zapewnia skórze odpowiednie kompleksy i stanowi ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
Olej arganowy od lat wiedzie prym wśród naturalnych kosmetyków. Dzięki dużej zawartości witaminy E, kwasu linolowego, Omega 3 i 6 oraz podstawowych kwasów tłuszczowych uważany jest za eliksir młodości. Jest wprost stworzony dla odwodnionej i suchej skóry, ponieważ pomaga odtworzyć jej hydrolipidową warstwę. Co zawiera organiczny olej słonecznikowy?
Jego głównym bogactwem są karotenoidy, woski i lecytyna. To właśnie one powodują, że olej działa jak przeciwutleniacz, który bierze udział w ochronie błony komórkowej przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za procesy starzenia się skóry. Warto także wspomnieć o organicznym ekstrakcie z rooibos, który stanowi podstawę kosmetyków Insight. Antyoksydanty i sole mineralne zawarte w tej czerwonej herbacie idealnie sprawdzają się w pielęgnacji wrażliwej skóry.
Stosowanie regenerującego olejku do ciała gwarantuje zdrowy wygląd skóry, a witaminy i minerały zawarte w olejach zapewniają ciału niezbędną ochronę. Produkt ten to pewność, że Twoja skóra zachowa witalność i młodość na długo.

null