Czy wiesz jakie cięcie odpowiednie jest dla Twojego rodzaju włosów? W tym artykule postaramy się określić jaka fryzura będzie odpowiednia dla kręconych, prostych i falowanych włosów. Właściwe dobranie formy cięcia i fryzury do struktury włosów są gwarancją atrakcyjnego wyglądu i lepszego samopoczucia.
Włosy kręcone uważa się za bardzo wymagające w kwestii stylizacji. Wbrew pozorom ten rodzaj włosów można stylizować na różne sposoby. Krótkie loki są bardzo sprężyste przez co ich układanie przysparza wiele trudności. Dłuższe włosy natomiast są bardzo ciężkie, ale mniej się puszą. Odradzane są geometryczne cięcia ponieważ sprawiają, że włosy stają się sztywne i zwarte, znacznie lepszym rozwiązaniem są stopniowane fryzury.
Odważne cięcia, bob i fryzury chłopięce są wręcz stworzone dla prostych włosów. Cieniowanie i stopniowanie również dobrze się prezentuje. Świetnym sposobem by optycznie dodać objętości cienkim włosom jest pofarbowanie kilku pasemek. To też sprawia, że farba usztywnia włosy przez co nie przylegają płasko do głowy. Jeśli Twoje włosy są proste i grube zrezygnuj z prostych i równych cięć ponieważ będziesz wyglądała jak w kasku. Przy takim rodzaju włosów konieczne jest nadanie im lekkości, dlatego też najlepiej wyglądają stopniowane lub cieniowane. Polecane są również grzywki o ile nie są zbyt długie.
Falowane włosy powinny być ścinane zgodnie z linią skrętu fal i loków. Najlepiej wyglądają stopniowane jednak ważne by ich wierzchnia warstwa nie była za krótka. Takie działanie spowoduje, że na czubku głowy powstaną sprężyste loki a ich końce będą proste.
Mamy nadzieje, że te wskazówki pomogą Ci w dobraniu odpowiedniego rodzaju fryzury. Nie sugeruj się opiniami o tym, że długie włosy wyglądają kobieco, blond odmładza, a loki dodają uroku. Najistotniejszą rzeczą jest znalezienie fryzjera, który będzie wiedział dokładnie jakiej pielęgnacji i stylizacji potrzebują Twoje włosy. To gwarancja sukcesu, pięknej fryzury i pewności siebie.

null